THY 2023 HEDEFLERI

THY 2023 HEDEFLERI

Dünyanin en fazla ülkesine yolcu tasiyan havayolu sirketi Türk Hava Yollari’nin Kabin Egitim Müdürü Yonca CEYLAN, Atasehir Adigüzel Meslek Yüksekokulu ögrencileri ile bir araya geldi.  Sivil Havacilik ve Kabin Hizmetleri Programi’nin davetlisi olarak bir seminer veren CEYLAN, Türk Hava Yollari’nin üniversite ve yüksekokul mezunlari için essiz kariyer firsatlari sundugunun altini çizdi.

THY Kabin Egitim Müdürü Yonca CEYLAN, kurumun hizmet anlayisindan ve sektördeki konumundan bahsettigi seminerde, THY’nin sagladigi sosyal olanaklar, istihdam süreçleri ve istihdam sonrasi kurum içi egitimler hakkinda bilgi verdi.  THY’deki mevcut kabin memuru sayisinin 10 bin oldugunu ve hedeflerinde 2023’e kadar bu sayiyi 18 bine çikarmak oldugunu belirten CEYLAN, kabin memuru ise alim süreçleri ve kurumun kabin ekiplerinden beklentileri hakkinda da ögrencileri bilgilendirdi.

CEYLAN, Türk Hava Yollari’nin hizmete yönelik kabin ekibi egitimlerine özellikle önem verdiginin, bunun yani kabin memuru adaylarinin uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayici kosullara karsi en ince ayrintisina kadar egitim aldiginin altini çizdi. Yonca CEYLAN, son günlerde gündemde yer alan ve THY Kabin Ekibi tarafindan basari ile gerçeklestirilen “uçakta dogum” islemi ile ilgili bir soruya karsilik olarak, egitim içeriklerinde dogum operasyonuna da yer verildigini ve bütün kabin memurlarinin bu egitimden geçirildigini dile getirdi.

Avrupa Havacilik Emniyet Ajansi EASA’nin “Ingiltere ve Amerika’ya olan THY uçuslarinda elektronik cihazlarin yasaklanmasi” konusu ile ilgili yöneltilen soruya, aldiklari tedbirler sayesinde bu durumun sirketi ve yolculari olumsuz etkilemeyecegi yanitini verdi.

THY Kabin Egitim Müdürü Yonca CEYLAN seminer sonrasi Atasehir Adigüzel Meslek Yüksekokulu Sivil Havacilik Kabin Hizmetleri Programi Ögrencilerinin egitimi için THY’nin katkilariyla olusturulan Mock-Up’i gezdi.

690 x 90

DÜNYA