Albaraka Türk Toplam 213 Milyon Dolar Değerinde Murabaha Sendikasyon Kredisi Sağladı

Albaraka Türk Toplam 213 Milyon Dolar Değerinde Murabaha Sendikasyon Kredisi Sağladı

Albaraka Türk, uluslararası piyasalarda 8 ülkeden 12 bankanın katılımı ile toplam 213 milyon dolar murabaha sendikasyon kredisi sağladı. Kredi, bankanın genel kredi islemlerinin finansmanı için kullanılacak. Albaraka Türk Genel Müdürü Meliksah Utku, “2017 yılında da bankamızın fon kaynaklarını çesitlendirmeye yönelik çalısmaların bir parçası olarak 370 gün vadeli 213 milyon dolar değerinde basarılı bir murabaha sendikasyon kredisi sağladık” dedi.

 

ABC Islamic Bank koordinatörlüğünde, Dubai Islamic Bank PJSC, Standard Chartered, Emirates NBD Capital Limited, Qatar Islamic Bank QSC katılımıyla 150 milyon dolar hedeflenen murabaha sendikasyon kredisi, Körfez Arap Ülkeleri İsbirliği Konseyi (GCC), Avrupa ve MENA bölgesinden gelen yüksek katılım talebiyle sendikasyon kredisi 213 milyon dolara yükseltilerek gerçeklesti. Murabaha sendikasyon kredisinin toplam maliyeti 370 gün vade, Libor + 125 bps olarak gerçeklesti.

 

Albaraka Türk Genel Müdürü Meliksah Utku, yapılan anlasmayla ilgili “2017 yılının ikinci çeyreğinin basında gerçeklestirdiğimiz 213 milyon dolar değerindeki murabaha sendikasyon kredisini basarıyla tamamladık. Yurt dısındaki değerli muhabir bankaların katılımıyla sağlanan sendikasyon kredisi, uluslararası piyasaların Türkiye’ye ve Albaraka Türk’e duyduğu güveni bir kez daha teyit etmis oldu” dedi.

690 x 90

FİNANS