Anadolu Hayat Emeklilik'in "Hayata Dair" Fotoğraf Yarışması Sergisi Açılıyor

Anadolu Hayat Emeklilik'in "Hayata Dair" Fotoğraf Yarışması Sergisi Açılıyor

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 11’inci kez gerçekleştirdiği Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Dereceye giren 44 fotoğraf, 11 Mayıs-11 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki sergi alanında fotoğrafseverlerle buluşacak.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 11’inci kez düzenlenen, “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’17” fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı. Ödül töreni; dereceye giren, mansiyona hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan 44 eserin yer aldığı Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki sergi alanında gerçekleştirildi.

Fotoğraf tutkunu kadınları ‘Hayata Dair’ temasıyla buluşturan yarışmada, bu yıl birincilik ‘Yolcu’ adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim’in olurken ‘Sherbet’ adlı fotoğrafıyla Banu Cihan’ın ikinci, ‘Kömür’ adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz’ın üçüncülük ödülüne layık görülerek ödüllerini Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan’ın elinden aldılar. Ayrıca Didem Sevinç Beyazıt, Fatma Salt ve Zeyneb Bahtiyar da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Eserler Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki sergi alanında 11 Haziran 2017 tarihine kadar fotoğrafseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Bugüne kadar yaklaşık 13 bin kadının, 53 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulunda Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Enstitü Müdürü Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Kadınların gelişimine sosyal, kültürel ve toplumsal olarak katkıda bulunmayı hedefleyen ve Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e bu yıl 1.897 yarışmacı, 6.501 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

690 x 90

GÜNCEL

Yorum Yazın

Yorumlarınızda eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Yorumlarınız editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

0 Yorum