MÜSIAD Izmir, Kutlu Dogum Haftasini Kutladi

MÜSIAD Izmir, Kutlu Dogum Haftasini Kutladi

Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Izmir Subesi, Kutlu Doğum Haftasi münasebetiyle, Menderes ilçesinde bulunan Derece Koleji Konferans Salonu’nda panel düzenledi. Derece Koleji Konferans Salonu’nda “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun Insasi” temasiyla düzenlenen panelde Izmir Il Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tahir Dayhan ve Dini Yüksek Ihtisas Merkezi Egitim Görevlisi Tevfik Isçen, Peygamber Efendimizin hayati ve Kutlu Dogum Haftasi hakkinda bilgilendirmelerde bulundu.

 

Kur’an tilaveti ile baslayan panel, Peygamber Efendimizin hayatinin anlatilmasi ile devam etti. Panele Izmir Vali Yardimcisi Sebahattin Tapucu, Karayollari Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloglu, Il dernekler Müdürü Turgay Esen, Sivil Toplum Kuruluslarinin yöneticileri ve çok sayida MÜSIAD üyesi katildi.

 

Panelde açilis konusmasi yapan MÜSIAD Izmir Baskani Ümit Ülkü, “Allah Resulü (S.A.V.)’nün Dünyaya tesriflerinin yildönümünde “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun Insasi” konulu Kutlu Dogum Panelimize hos geldiniz. Bugün insanlik olarak küresel ölçekte bir güven bunalimi yasiyoruz. Insan insana güvenmemeye baslamistir. Dost dosta, kardes kardese, komsu komsuya güvenini kaybetmeye baslamistir. Bir de dine olan bagliligini, din adamina olan bagliligini kullanarak içimizden çikan bir hainin hain darbe girisimiyle din güvenligimiz tehlikeye girmistir. 

 

Günümüzde insanlik bu güven ihtiyacini karsilamak için olaganüstü yollara basvurmaya basladi. Teknolojinin bütün imkanlari seferber edilmeye baslandi. Güvenlik sorununu çözmek için korkunç silahlar üretiliyor. Güvenlik adina ülkeler sinirlarina güvenlik duvarlari örüyor, örmeye devam ediyor.

 

Günümüzde Müslümanlar olarak her zamankinden daha fazla Hz. Peygamber’i anlamaya, kavramaya ve yasamaya ihtiyacimiz vardir. Bu Kutlu Dogum gününün hepimize kardeslik içinde yasamamizda yeniden bir isik olmasini en kalbi duygularimla temenni ediyorum” dedi.

 

“Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun Insasi” konulu Panelin Yöneticiligini MÜSIAD Izmir Baskani Ümit Ülkü’nün yaptigi gecede Izmir Il Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu “Hz. Peygamber ve Güven Toplumunun Insasi” - Dokuz Eylül Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Tahir Dayhan “Güven Toplumunu Güvensizlestiren Davranislar” - Dini Yüksek Ihtisas Merkezi Egitim Görevlisi Tevfik Isçen de “Hz. Peygamberin Ticaret Ahlaki” konularinda konusmalarini yapti.

 

690 x 90