Sanayicinin nitelikli isgücü isyani

Sanayicinin nitelikli isgücü isyani

Kemalpasa Sanayici ve Isadamlari Dernegi (KESIAD), Yönetim Kurulu Baskani Zeki Yöndem, Türkiye’de issizligin en büyük sorunu olduguna dikkat çekerek, bu soruna en kisa sürede çözüm üretilmesi gerektigini söyledi. Nitelikli isgücüne de ne yazik ki ulasamadiklarini anlatan Yöndem, bu nedenle üretimde büyük sikinti yasadiklarini kaydetti. 
KESIAD’in sanayicileri alaninda uzman kisilerle bulusturan Nisan ayi Persembe kahvaltilarinin konugu Bornova Belediye Baskani Olgun Atila oldu. Kemalpasa Ramada Otel’de Akan Global Lojistik (AGL) sponsorlugunda gerçeklestirilen kahvaltida, AGL yetkilileri sanayicilere Ekonomi Bakanligi’nin tesvik ve destek programlarindan bahsederken, Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) yetkilileri ise üniversite-sanayi isbirligi konusunda atilabilecek adimlari anlatti. Etkinligin onur konugu Bornova Belediye Baskani Olgun Atila ise, Kemalpasali sanayicilere sosyal sorumluluk alaninda gerçeklestirdikleri projelerden bahsetti.

En büyük sorun issizlik

Toplantida konusan KESIAD Yönetim Kurulu Baskani Zeki Yöndem, ülke ekonomisinin 2017’nin ilk çeyregindeki görüntüsünü genel hatlariyla ele alarak “2017’nin ilk çeyreginde ne yazik ki üretimde bir küçülme göze çarpiyor. Buna ragmen ayni dönemde ihracat rakamlarimizin artmis olmasi bizim için sevindiricidir. Tüm bu gelismelerin yani sira geçtigimiz günlerde issizlik rakamlari aci bir tabloyu net bir biçimde gözler önüne serdi. Bugün ülkemizin en büyük problemi issizliktir. Su an sanayicimiz nitelikli is gücüne hiç olmadigi kadar ihtiyaç duyuyor. Öncelikle bu sorunlarin çözülmesi gerekiyor” diye konustu.

 “Sosyal sorumluluk milyonda bir hatayi bile kaldirmaz”

Bornova Belediye Baskani Olgun Atila ise, “Bornova ve Kemalpasa’nin birbirine çok yakin ve birbirini çok yakindan etkileyen iki ilçe oldugunu söyledi. Bu nedenle  Kemalpasali sanayicileri çok önemsediklerini anlatan Olgun söyle konustu: “Bornova Belediyesi olarak her alanda sosyal sorumluluk projeleri önceligimiz. Burada bulunan kiymetli sanayicilerimizle de zaman zaman bu konularda ortak projelere imza atiyoruz. Sosyal sorumluluk milyonda bir hatayi bile kaldirmayacak kadar hassas bir is. Biz de bu hassasiyeti her zaman göstermeye çalisiyoruz” dedi.

Etkinlik, konuk konusmacilara plaket takdim edilmesi ve toplu fotograf çekimiyle son buldu.

690 x 90

İŞ DÜNYASI