Türk-Katar Is Liderleri Zirvesi

Türk-Katar Is Liderleri Zirvesi

“Expo Turkey By Qatar” etkinliginin ruhu kabul edilen “Türk-Katar Is Liderleri Zirvesi”, Türkiye-Katar is dünyasi arasindaki yatirim ve finansman projelerinde köprü rolüyle dikkat çeken ABank ve The Commercial Bank sponsorlugunda gerçeklesti.

 

Türkiye’deki Katar menseli en büyük özel yatirimci olan The Commercial Bank ve bu yil 25. yilini kutlayan istiraki ABank, iki ülke arasindaki ekonomik iliskileri ve yatirim firsatlarini güçlendirmek amaciyla, Doha’da düzenlenen “Türk-Katar Is Liderleri Zirvesi”ne sponsor oldu. 

 

Fuarin Ruhu: Türk-Katar Is Liderleri Zirvesi

 

Alanlarinda lider 300’den fazla Türk firmasi ve 3 bin is insaninin katilimiyla, Doha Ulusal Kongre Merkezi’nde (QNCC) düzenlenen fuar kapsaminda organize edilen zirvede ABank ve The Commercial Bank’in liderleri önemli mesajlar verdi. 

 

The Commercial Bank CEO’su Joseph Abraham, banka olarak Katar ve Türkiye arasindaki stratejik iliskinin ön saflarinda yer aldiklarini belirterek konusmasina söyle devam etti: 

 

“2016’da gerçeklestirdigimiz ABank hisselerinin tamaminin satin alimi, Türk ekonomisine, bankacilik sektörüne ve ABank’a olan güvenimizin en somut göstergesidir. Bu dogrultuda Türkiye’yi orta ve uzun vadede önemli bir yatirim merkezi olarak görüyoruz. ABank ve The Commercial Bank arasinda yaratilan sinerji ve is stratejilerimizin entegre hale gelmesi ile, Türk ekonomisinin potansiyelinden en iyi sekilde faydalanmayi ve iki ülke arasinda gelisen yatirim ve ticaret akisindan önemli bir pay almayi hedefliyoruz. The Commercial Bank ve ABank her iki ülkede üst düzey bankacilik deneyimi sunabilecek hizmet yaklasimi sayesinde, kendilerini Katar ve Türk isletmelerinin basarili olmasina adamis durumdalar.” 

 

Türkiye ve Katar arasinda her geçen gün daha da artan isbirligini desteklemenin ve bu isbirliginden dogacak firsatlari degerlendirmenin, banka olarak temel önceliklerinden birisi oldugunu vurgulayan ve etkinlik ile ilgili bir degerlendirme yapan ABank Genel Müdürü Müge Öner ise sunlari söyledi: 

 

“Finans, enerji ve insaat basta olmak üzere, özellikle stratejik sektörlerdeki Katar yatirimlarinin hiz kesmeden artmasinin, iki ülke arasindaki kardeslik ve ortakligin gücünü göstermesi açisindan çok önemli oldugunu düsünüyorum. ABank olarak odakli bankacilik yaklasimimiz ve The Commercial Bank ile yarattigimiz sinerji sayesinde, iki ülke arasinda ticari iliskinin gelisimine katki saglamaya devam edecegiz.”

690 x 90

İŞ DÜNYASI