ASTON MARTIN RÜZGARI

ASTON MARTIN RÜZGARI

Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar, dünyada sadece 24 kisinin sahip olduğu, 2.4 milyon pound değerindeki “Vulcan” modelini Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow fuarında sergiledi. Aston Martin’in sadece pist kullanımı için ürettiği ve otomobil tutkunlarının “saheser” olarak yorumladığı Vulcan zamanın çok ötesinde teknolojik özellikleriyle fuara damgasını vurdu. Fuarda sergilenen birbirinden özel Aston Martin modelleride ziyaretçilerden büyük ilgi topladı.

 

Otomotiv Distribütörleri Derneği(ODD) tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 9 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan olan İstanbul Autoshow2017 fuarının açılısı gerçeklestirildi. “Geleceğe Yakından Bakın” teması ile düzenlenen bu yılki fuara, İngiliz efsanesi Aston Martin’in Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar; sergilediği 6 model ile damga vurdu.

 

2.4 Milyon Pound Değerindeki Özel Üretim “Vulcan” İlk Kez Türkiye’de 

Aston Martin’in sadece pist kullanımı için ürettiği ve 24 adetle sınırlı tuttuğu Vulcan modeli, 7 litrelik V12 motora sahip. Otomobil tutkunlarının saheser olarak yorumladığı Vulcan modeli sıra dısı tasarımının yanı sıra, 820 beygirlik motoru ve hafifliği ile İstanbul Autoshow fuarına katılanlardan büyük ilgi gördü. 2.4 milyon pound fiyatıyla satısa çıktığı bir saat içinde 24 alıcı bulan Vulcan, İstanbul Autoshow fuarı vesilesiyleTürkiye'de ilk kez sergileniyor. Aston Martin Kreatif Grup Baskanı MarekReichman’ın baskanlığındaki tasarım ekibinin imzasını tasıyan bu süper otomobil, keskin hatları ve ince far tasarımıyla tüm dikkatleri üstüne çekmeyi basardı. 

İstanbul Autoshow fuarının açılısında konusan ve Aston Martin ile basarılı bir isortağı olduklarının altını çizen Aston Martin Türkiye Distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Baskanı Nevzat Kaya: “İngiliz efsanesi Aston Martin’in distribütörlüğünü aldığımız 2015 yılından bugüne İngiltere’deki fabrikadan hatırı sayılır sayıda araç satın aldık. Aston Martin ile isbirliğimiz her geçen gün artarak devam etti. İnanıyorum ki bu ortaklık çok uzun yıllar devam edecek.Aston Martin ile ilgili büyük hedeflerimiz var. Aston Martin bizden, biz Aston Martin’den çok memnunuz. D&D Motorlu Araçlar olarak basarımızın su an tüm Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerinde örnek olarak gösterilmesi de bizleri ayrıca gururlandırıyor. Sunu da ayrıca belirtmek isterim ki Aston Martin tarihindeki en büyük yatırımı Türkiye’ye yaptı. Bunu kendilerinden duymamız onur verici.Önümüzdeki 5 yıllık planlamamızda Türkiye’de daha fazla noktada olmayı hedefliyoruz. Uzun vadede, Aston Martin satıslarında su an en fazla satısı yapan İngiltere’yi geçmeyi hedefliyoruz. İngiltere’de elbette çok farklı bir Aston Martin algısı var. Aston Martin’in Türkiye’de bilinirliğini ve marka değerini arttırmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Aston Martin genis bir model yelpazesine sahip. Türkiye’deki tüketici alıskanlıklarını ve tercihlerini ölçümleyerek, yorumlayarak hareket ediyoruz. Bir çok Aston Martin modeli dünya piyasaları ile aynı anda Türkiye’de satısa çıkıyor. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda bu ülkeye ve halkımıza inancımızı hiç kaybetmedik. Ülkemize duyduğumuz güvenle birlikte D&D Motorlu Araçlar olarak daha fazla yatırım yapma kararı aldık. İstanbul Yeniköy ve İzmir FolkartTowersshowroomumuza ek olarak yakın zamanda 3’üncü Aston Martin showroomunu Ankara’da açmaya hazırlanıyoruz.” dedi.

 

İstanbul Autoshow fuarı için Türkiye’ye gelen Aston Martin Orta Doğu-Türkiye-Kuzey Afrika CEO’su Christopher Sheppardkonusmasında: “Türkiye’de Aston Martin’e gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Aston Martin Türkiye pazarında hak ettiği konuma kısa sürede distribütörümüz D&D Motorlu Araçlar’ın basarılı çalısmaları ile ulastı. Aston Martin’e sahip olmak özel bir deneyim. Türkiye’deki Aston Martin sahipleri de araçlarına tutku ile bağlılar. Bir spor otomobil yaratırken, teknoloji ve lüks arasında mükemmel bir denge gerekir, arayüz ve mühendislik iliskisi, üretim ve diğer disiplinler de oldukça önemli. Aston Martin ailesi olarak aynı amacı tasıyan tüm disiplinlerle bütüncül bir yaklasıma sahibiz. Çünkü Aston Martin markası “harika ve güçlü spor otomobiller” demek. Bu da bizi diğer markalardan farklılastıran en önemli unsur.” dedi.

690 x 90

OTOMOTİV