ISTE TÜRKIYE TRAFIK BILANÇOSU

ISTE TÜRKIYE TRAFIK BILANÇOSU

Medya takip ajansi PRNet Emniyet Genel Müdürlügü verilerini derleyerek Türkiye’nin trafik kazasi bilançosunu çikardi. PRNet’in derledigi verilere göre Türkiye’de geçtigimiz yil 413 bin 169 trafik kazasi gerçeklesti. Gerçeklesen trafik kazalarinda toplamda 7 bin 300 kisi yasamini yitirirken 303 bin kisi de yaralandi.

 

SON 10 YILIN ACI TABLOSU 

 

Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarinin 10 yillik tablosu incelendiginde ise durumun oldukça ciddi oldugu görünüyor. Türkiye genelinde son 10 yilda gerçeklesen ölümlü ve yaralanmali trafik kazalarinin yüzde 88’i sürücü, yüzde 12’si ise yaya kusurlarindan kaynaklandi. PRNet’in medya incelemesinde Sürücü hatalari detayli incelendiginde hiz, geçis önceligine uymama, dönüs kurallarina uymama, serit ve kirmizi isik ihlali gibi alt basliklarin çiktigi belirtildi. 

PRNet ve Ajans Press ortakliginda yapilan detayli medya analizinde ise geçtigimiz yilbasindan beri Türkiye’de trafik kazalarini konu alan 46 bin 526 haberin yapildigi tespit edildi. Medyaya yansiyan haber içeriklerinin analizinin çikarildigi arastirmada trafik kazalarindaki yaralanmalar 30 bin 894 habere konu olurken ölümlü kazalar hakkinda 15 632 haberin yapildigi belirtildi. En çok kazanin yasandigi iller ise tahmin edildigi gibi Istanbul ve Ankara oldu.

690 x 90

OTOMOTİV