Türk Telekom trafikte güvenli sürüs için akilli çözümler gelistirdi

Türk Telekom  trafikte güvenli sürüs için akilli çözümler gelistirdi

Türk Telekom Autoshow 2017’de Türkiye’de ilk kez bireysel araç sahiplerine özel sundugu Araç Kontrol ve Güvenli Motosiklet ürünlerini tanitiyor. Fuar kapsaminda otomotiv sektöründe gelecege yönelik gelistirdigi ürünlerini sergileyen Türk Telekom, ayrica ziyaretçilere Formula 1 araciyla gerçek zamanli sürüs deneyimi de yasatiyor. 

 

Türkiye’nin lider iletisim ve eglence teknolojileri sirketi Türk Telekom, “Gelecege Yakindan Bakin” temasiyla 21-30 Nisan tarihleri arasinda Istanbul TÜYAP’ta düzenlenen Autoshow 2017’de otomotiv sektöründe gelecege yönelik gelistirdigi ürünlerini sergiliyor. 

Türk Telekom fuarda Türkiye’de ilk kez bireysel araç sahiplerine bireysel abonelikle sundugu “Connected Car” (Bagli Araç) konsepti kapsaminda “Araç Kontrol” ve “Güvenli Motosiklet” ürünlerini tanitiyor. Fuarda akilli araç teknolojilerini otomobil ve motosiklet tutkunlariyla bulusturan Türk Telekom, ziyaretçilere ayrica Formula 1 araciyla gerçek zamanli sürüs deneyimi de sunuyor. Araç Kontrol ve Güvenli Motosiklet ürünleri fuara özel indirimli fiyatlarla kullanicilarla bulusuyor. 

 

Araç Kontrol uygulamasi ile sürücüler hatalarini görebiliyor

Türk Telekom’un araç sahiplerinin özel bir arayüz ve sistem üzerinden araçlarini her an kontrol etmelerini saglayan Araç Kontrol uygulamasi ile araç park halindeyken aracin durumu, araç hareket halindeyken ise hiz ve konum bilgisi gibi veriler anlik takip edilebiliyor. Araç Kontrol uygulamasi kullanicilara, güvenli sürüs için de önemli bilgiler sunuyor. Sürücüler uygulamayla; anlik hiz bilgisi, hiz asimi, ani sollama gibi sürüs hatalarini izleyerek sürüs skorunu görebiliyor ve güvenli sürüs tekniklerini gelistirebiliyor. Araç Kontrol uygulamasi ayrica, canli trafik durumu ile birlikte, aracin çekilmesi veya çalinmasi gibi durumlarda da kullanicilari anlik olarak haberdar ediyor. 

 

Güvenli Motosiklet uygulamasiyla sürücü çalinma veya devrilme gibi durumlardan aninda haberdar olabiliyor 

Türk Telekom fuarda ayrica motosiklet sürücüleri için gelistirdigi “Güvenli Motosiklet” cihazi ve uygulamasini da tanitti. Uygulamayla, motosikletin sürücünün yakininda olmadigi anlarda yasanabilecek devrilme veya çalinmaya tesebbüs edilmesi gibi beklenmedik durumlarda, kullanicilar aninda haberdar olabiliyor, müdahale edebiliyor veya anlik takip saglayabiliyor. Ayrica geçmis dönemde yapilan seyahatlerin ortalama hiz, toplam kilometre, süre gibi özet bilgileri ve kat edilen parkura ait bilgiler de yine uygulama üzerinden analiz edilebiliyor. Uygulama ayrica, sürüs esnasinda yapilan hatalari da gözlemleyerek, sürücü skoru olusturuyor ve gelecege yönelik güvenli sürüs aliskanliklarinin gelistirilmesinde etkili oluyor. 

 

Çagri Dönmez: “Türkiye’de bireysel kullanicilara akilli araç ürünleri sunan tek operatörüz.”

Türkiye’nin en büyük, dünyanin ise sayili otomobil fuarlari arasinda yer alan Autoshow 2017’de Türkiye’den tek operatör olarak yer aldiklarini belirten Türk Telekom Bireysel Segment Ürün ve Servisler Direktörü Çagri Dönmez: “Kullanicilarin günlük hayatlarindaki ihtiyaçlarini, gelistirdigimiz akilli teknolojilerle karsiliyoruz ve bu kapsamda da otomotiv teknolojileri alaninda çalismalarimiza uzun süredir devam ediyoruz. Türk Telekom olarak, bireysel otomobil sahiplerinin kullanimi için Türkiye’deki akilli araç ürünleri sunan tek operatörüz. Gelistirdigimiz akilli araç teknolojileriyle, bir yandan sürücülerin daha güvenli bir sürüs deneyimi elde etmesini saglarken, diger yandan da 7/24 araçlarinin güvenliginin saglanmasina yardimci oluyoruz” dedi.

690 x 90

OTOMOTİV