23 yaşındayız
 • HAKAN KANBER Köşe Yazıları
  • Köşe Yazısı
  • Okunma

  HAKAN KANBER

  Ekonomik Çözüm Grubu, 23’üncü yaşına basmanın haklı gururunu yaşıyor. 1994 yılındaki kuruluşundan bu yana, ekonomi gazeteciliğinde Türkiye’nin önemli kilometre taşlarından birisi olan Ekonomik Çözüm, bu misyonunu başarıyla sürdürüyor.

   Ekonomik Çözüm ailesi olarak başarılı bir yılı daha geride bıraktık. Yurt ve dünya ekonomisinin nabzını tutan, yaptığı nitelikli haberleri okuyucusuna ulaştıran Ekonomik Çözüm Grubu, 22’nci yılımıza denk gelen 2015’te büyük atılım, yenilik ve başarılara imza atmayı sürdürdü. İlkeli, dinamik, doğru ve tarafsız ekonomi haberciliğinin adresi olan gazetemiz, 22’nci durakta da okuyucusuyla büyüdü.

   Ülkemiz ve dünya, geride bıraktığımız yılı oldukça hareketli geçirdi. Özellikle Türkiye’deki siyasal ve sosyal çalkantıların yansımaları ekonomide sert hareketlerin yaşanmasına yol açtı. İnişli çıkışlı bu sert ivme, diğer sektörleri olduğu gibi basın dünyasını da etkiledi. Fakat Ekonomik Çözüm Grubu, bu dalgalanmalardan başarıyla çıkmasını bildi. Geride bıraktığı 22 yılda, ülkedeki benzer birçok fırtınaya tanık olan kuruluşumuz, gemisini güvenli limanlara ulaştırmasını yine başardı.

   Yıllar içinde yaşanan olaylardan edindiği tecrübeyle gücüne güç katan Ekonomik Çözüm Grubu’nun 22’nci yılında imza attığı sayısız başarıdan birkaç örneği, siz değerli okurlarımızla paylaşmakta fayda görüyorum:

  -TSE tarafından yapmış olduğumuz başvurular kabul edilip, Ekonomik Çözüm markası olarak Türkiye Patent  Enstitüsü elit kategorideki yerimizi aldık.

  - Kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde yeni ve özgün Ekonomik Çözüm logomuzun tasarımını hayata geçirdik.

  -Ekonomik Çözüm Gazetesi olarak İAB Türkiye (Interactive Advertising Bureau) başvurumuz kabul edildi ve bu seçkin kuruma üye olduk.

  -Haziran 2015’te “İzmir’in Yükselen Markaları” adlı bölgesel çalışmamızı yaklaşık 40’ın üzerinden seçkin firma ile gerçekleştirdik.

  -2015’in Ekim ayında, Grubumuz yayınlarından Tarımsal Çözüm Dergisi olarak dünyanın en büyük gıda fuarı olan ANUGA’15 Köln’de yerimizi aldık.

  -Ekonomik Çözüm Gazetesi, TAV Terminal işletmeleri A.Ş. ile yapmış olduğu anlaşma gereğince, Türkiye genelindeki havalimanlarında bulunan Lounge’lardaki seçkin yerini aldı.

  -Ekonomik Çözüm Gazetesi olarak 17-19 Aralık tarihleri arasında Azerbeycan Bakü’de gerçekleştirilen RECEXPO’15 Fuarı’nın medya sponsoru olduk.

   Aynı kulvarda yarıştığımız benzer gazetelerin tiraj ve güç kaybettiği dönemde biz başarılı çalışmalarımızla gücümüzü pekiştirdik. 22’nci yılda hedeflerimize ulaştık. Tiraj kaybetmedik, aksine artırdık. Çözüm ortağı olduğumuz, Türkiye’nin global ölçekteki dev firmalarının reklam anlamında bizlere göstermiş oldukları teveccühü, başarılarımızın en büyük ispatı olarak değerlendiriyoruz. 23’üncü yıldaki hedeflerimizi de siz sevgili okurlarımızın bize verdiği güçle gerçekleştireceğimizden hiçbir şüphemiz yok. Bugün gelinen noktada, Ekonomik Çözüm Gazetesi okurlarının desteği göz ardı edilemez...

    29 yıllık meslek hayatımın son 2 yılını geçirdiğim ve çatısı altında olmaktan onur duyduğum; Ekonomik Çözüm Grubu’muzun yaş gününü kutluyor, selamlıyor ve sayısız başarılı yıllar diliyorum…

Diğer Köşe Yazıları (4 köşe yazısı)