PM’e büyük darbe
 • YİĞİT CAN TÜRKERİ Köşe Yazıları
  • Köşe Yazısı
  • Okunma

  YİĞİT CAN TÜRKERİ

  Geçen sene 1.lig’den düşmekten son hafta kurtulan toplam takım değeri sadece 24 milyon pound olan Leicester City’den biraz bahsedelim.
  Geçtiğimiz sabah tüm İngiltere ve dünya bir başarıya, mucizeye uyandı.

  Emekleri geçenleri yürekten kutlarım.

  Milyar Poundların havada uçuştuğu, petrol ve Arap krallarının ambargosu altında herkese inat şampiyonluk yürüyüşlerinden vazgeçmediler.

  Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Premier Lig’de taraftarlarına ve destekleyen tüm sporseverlere unutulmaz bir sezon yaşattılar.

   Kulübün sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki resmi hesabı, geçen sezondan bu yana yüzde 540 artışla 4 milyon 200 bin kişi tarafından takip edilmeye başlandı. Bu durum, spor kulüpleri arasında sosyal medya tarihindeki en hızlı yükselişler arasına şimdiden girdi. Kulübün Taylandlı sahibi milyarder işadamı Vichai Srivaddhanaprabha, Cezayirli yıldız futbolcusu Riyad Mahrez ve İtalyan teknik direktörü Claudio Ranieri sayesinde, bu ülkelerde Leicester City’yi takip edenlerin sayısında da rekor artışlar yaşandığı kaydediliyor.

   İzlenme oranları ve pasta büyük olunca karşılığında kazancıda o denli büyük olacak.

  İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa ulaşan Leicester City’nin, bu başarısı sayesinde 150 milyon sterlin (yaklaşık 618 milyon lira) gelir elde etmesi bekleniyor.

  Takım ruhunu sahaya yansıtan bir avuç insanın aslında endüstriyel futbola verdikleri en önemli ve anlamlı cevap; “Futbol adil oynandığında mucizelere açık bir spordur.”

Diğer Köşe Yazıları (5 köşe yazısı)